O. Gasanovo patarimai tiems, kas nori pradėti kelionių tinklaraštį: svarbiausia – vizualus turinys

Tie, kas seka Orijų Gasanovą socialiniuose tinkluose, pastebi, kad jis keliauja bene visada. Atrodo, kad tokio gyvenimo pavydėti jam gali daugelis – žurnalistas, sugebėjęs suderinti pomėgį ir darbą, dabar nuolatos lanko naujas šalis, kolekcionuoja įspūdžius, o už tai dar ir gauna atlyginimą. Orijus pasidalino savo patirtimi keliaujant ir davė keletą patarimų, kurie pravers norintiems tapti kelionių tinklaraštininkais, tačiau nežinantiems, nuo ko pradėti.

Pomėgį ir darbą suderinti pavyko atsitiktinai

Nors keliauti O. Gasanovas pradėjo dar vaikystėje, daugiausiai išvykų jo gyvenime atsirado tuomet, kai jis pradėjo dirbti žurnale. Redaktoriai kas mėnesį jį išsiųsdavo į svečią šalį tam, kad jis parvežtų įdomių istorijų. Pamažu kelionės tapo tikru jo gyvenimo malonumu, išlaisvinančiu nuo kasdienės rutinos.

„Pirmiausia kelionės tapo mano darbu, o aš stengiausi į jas įterpti ir savo laisvalaikį. Manęs žmonės dažnai klausia, kas man viską apmoka, nes mato, kad gyvenu kažkokiame prabangiame viešbutyje ar valgau gerame restorane. Atsakymas yra paprastas – nors mano kelionės ir yra darbinės, tačiau jose aš išleidžiu viską, ką uždirbu. Esu tikras švaistūnas. Bet tai yra mano gyvenimo malonumas. Kelionė man reiškia nuotykius, kažko naujo atradimą“, – tikina žinomas žurnalistas.

Nors O. Gasanovas kelionėse sukuria daug turinio, tačiau, jo nuomone, ne viskas tinka televizijai. Dėl šios priežasties kai kuriuos savo kelionių fragmentus jis pradėjo kelti į socialinius tinklus, tačiau tikina, kad sąmoningai tapti bene žinomiausiu šalies kelionių tinklaraštininku jis nesiekė, nes savęs net nevadina tikru keliautoju.

„To tikrai nesiekiau. Nors mane kartais vadina keliautoju, tačiau iš tiesų aš esu žurnalistas, kuris visados yra komandiruotėse. Nors turiu net pusės milijono nuotraukų kolekciją, pastebėjau, kad meninės nuotraukos sekėjams nėra tokios įdomios, todėl stengiuosi dalintis pikantiškesniais kadrais. Pavyzdžiui, vaizdo įrašu, kuriame vienuolės perka apatinius. Šis kadras man pasirodė smagus ir kontrastingas: vienuolės ir siaurukės, arba kitaip vadinami stringai“, – apie savo „Instagram“ paskyros turinį pasakoja tinklaraštininkas.

Viskas, ko reikia – išmanusis telefonas

O. Gasanovas teigia, kad išmaniosios technologijos išties supaprastino keliavimą, nes dabar per kelias sekundes galima rezervuoti viešbutį ar susirasti gerą restoraną. Į keliones žurnalistas kompiuterį ima tik tam, kad galėtų įrašyti garsą laidoms, kitu atveju jam užtenka vien išmaniojo telefono, kurio galimybės dabar nenusileidžia net profesionaliai įrangai. Nesenai jis leidosi į avantiūrą ir visą savo kelionių laidą nufilmavo išmaniuoju telefonu.

„Vienintelis kartas, kai man prireikė profesionalaus fotoaparato kelionėje, buvo tuomet, kai vykau į safarį Kenijoje. Norint nufotografuoti toli esančius gyvūnus reikėjo gero objektyvo. Su „Samsung“ bendradarbiauju jau ne vienerius metus ir dabar naudojuosi „Galaxy Note20 Ultra“ išmaniuoju, su kuriuo priartinti galima net iki 50 kartų. Šiuo telefonu mes nufilmavome net laidą – tai tik dar vienas įrodymas, kad su šiuolaikiniu įrenginiu galima kurti ir profesionalų turinį“, – apie išmaniųjų telefonų galimybes pasakoja žurnalistas.

O. Gasanovas, dažnai socialiniuose tinkluose besidalinantis savo išvykų įspūdžiais, turi keletą patarimų tiems, kurie svajoja tapti kelionių tinklaraštininkais. Anot žurnalisto, pačioje pradžioje nereikia nei toli keliauti, nei pernelyg investuoti į įrangą – viskas, ko prireiks yra išmanusis telefonas ir unikalios idėjos, kurios pritrauktų auditoriją.

„Tam, kad pradėtum kelionių tinklaraštį, nereikia kažkur keliauti specialiai. Galima nuvažiuoti į Rygą, kuri yra visai netoli, ir net iš jos parodyti nuostabių dalykų. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad įdomiai pateikti galima net ir šimtą kartų matytus dalykus. Svarbu atrasti savo auditoriją ir unikalų kampą, kuriuo pritrauktum žmones. Mano išskirtinumas – pikantiški, intriguojantys kadrai. Norint pradėti tinklaraštį nereikia investuoti ir į profesionalią įrangą – prireiks tik išmanaus telefono su gera kamera, nes labiausiai žmonės seka tuos, kurie savo istorijas papildo gražiu vizualiu turiniu“, – pataria O. Gasanovas.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”
O. Gasanovo patarimai tiems, kas nori pradėti kelionių tinklaraštį: svarbiausia – vizualus turinys

Komentarai