Lietuvos gamintojai kuria holdingą: pradeda unikalaus produkto eksportą, ruošiamasi serijinei gamybai ir 3 milijardų eurų investicijai

Pandemijos akivaizdoje, žmonių galimybės laisvai keliauti ir pažinti pasaulį yra stipriai suvaržytos, Lietuvos pramonininkai siūlo inovatyvų sprendimą ir pristato pirmąjį pasaulyje transportuojamą apžvalgos skrydžių ir kelionių simuliatorių Express da Vinci“. Įmonių grupė steigia holdingą, siekia sukurti pasaulinį simuliatorių tinklą, kurio vertė per 5 ateinančius metus sieks 3 milijardus eurų. Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinus naują Lietuvos pristatymo užsienyje strategiją „Co create“, siekiami tikslai sutampa su šios inovacijos siekiais, inovatyvių produktų ekporto kontekste. Atlikta pasaulinio masto apklausa, tarp didžiųjų įmonių pramogų srityje, parodė teigiamus atsiliepimus, gautos rekomendacijos, sukurti centralizuotą pasaulinį mobilių skrydžių simuliatorių tinklą, tokiu būdu visame pasaulyje kiekviename vidutinio dydžio mieste veiks skaitmeninių kelionių aparatai.

Pirmasis pasaulyje skrydžio ir kelionių simuliatorius

Kelionių simuliatorius, seanso metu, 60-čiai keleivių suteikia galimybę virtualiai ir saugiai keliauti bei pažinti žinomiausius pasaulio gamtos ir kultūros paveldo objektus, fiziškai neišvykstant iš savo šalies ar miesto. Įrenginys sukurtas ir pritaikytas visoms amžiaus grupėms, taip pat gali būti eksploatuojamas nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų – žiemą ir vasarą.

Neutralus įrenginio dizainas ir specifinė paskirtis suteikia galimybę įrenginį eksploatuoti pačiose aktyviausiose ir paveldo saugomose turistinėse teritorijose – senamiesčių aikštėse, skveruose, taip užtikrinant didžiausias pajamas.

Bazinės komplektacijos produkto kaina pasaulinėje pramoginių įrenginių rinkoje viršyja 3 000 000 eurų. Prognozuojama, kad įrenginys atsiperka vos per dvejus ar net vienerius eksploatacijos metus.

Dėl pirmojo įrenginio, skirto sertifikavimui ir bandomajai eksploatacijai bei dėl serijinės gamybos, įrenginio kūrėjai aktyviai dirba su Europos įrengimų tiekėjais ir viena didžiausių Lietuvos pramonės įrenginių gamybos įmone UAB Montuotojas, kuris yra dalis AB Invalda INVL holdingo.

Produkto kokybė ir saugumas

Šis inovatyvus, Lietuvoje sukurtas produktas, taip pat jo gamybos projektas yra patvirtinti tarptautinio lygio techninės priežiūros ir sertifikavimo įstaigos TÜV Nord ir atitinka aukščiausius techninius ir saugumo reikalavimus.

„Express da Vinci“ –  Leonardo da Vinči skraidyklė atgimsta

Istorijoje pasakojama, jog dar XV a. menininkas Leonardas da Vinči buvo apdovanotas neeiliniu intelektu, jis tyrė įvairiausias mokslo sritis. Taip pat žinoma, jog gabus išradėjęs domėjosi paukščio skrydžio koncepcija. Galiausiai, po sudėtingų bandymų, genijus da Vinči parengė skraidymo įrenginio planus. Išlikę mokslininko užrašai padėjo atpažinti, jog tai yra skraidymo mašina ir suprasti jos sistemą, nors pati mašina tuo metu ir nebuvo pagaminta.

Galima matyti, jog istorijai vystantis toliau, XXI a. technologijos yra nuolatos tobulinamos. Renesanso asmenybė da Vinči tapo įkvėpimo šaltiniu Lietuvos kūrėjams, kurie prisideda prie istorinių idėjų vystymo. Žvelgiant į istoriją ir šių dienų technologinį lygį, menininko da Vinčio skraidyklės koncepcijos dizainas gali būti patobulintas, o pats skrydis skaitmenizuotas. Taip Leonardo da Vinčio skraidyklės koncepcija atgimė ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste.

Skrydis galingu magnetiniu dronu

Visame pasaulyje yra žinoma, jog sėkmingai veikia stacionarūs skrydžių teatrai,  tačiau tokio pobūdžio įrenginys pasaulyje yra pirmasis: mobilus, išskirtinės specifikacijos ir tematikos įrenginys – skaitmenizuoto kultūros ir gamtos paveldo bei kelionių simuliatorius. Ne tik savo specifiškumu, bet ir moderniu dizainu išsiskiriantis kelionių simuliatorius, abejingų tikrai nepaliks. Produkto autorių atstovai dalinasi, jog lankytojas dar net neįžengęs į simuliatoriaus vidų, iškart pajus visą jo istoriją, didžiulį įspūdį paliks neįprasta įrenginio forma, dydis ir galingi judesiai.

Imituojamo galingo magnetinio drono salone, yra įdiegta unikali vaizdinio turinio rodymo sistema, skrydžio seanso metu, sėdint didelioje kabinoje yra patiriama reali skrydžio simuliacija, žiūrovai užtikrintai pajus galingo įrenginio skrydžio judesius, kartu ekrane matys stulbinančius kelionių skrydžių vaizdus.

Seanso metu, lankytojai mėgausis įspūdingais efektais – koncentruotas greitis, aukščiausia vaizdo raiška, garso efektai. Dar stipresnį skrydžio efektą sukurs staigūs, koncentruoti posūkiai, teleportacijos, kai vos per sekundę iš vieno miesto persikeliama į kitą ir įspūdingas garso takelis kartu su fantastiškais vaizdais iš populiariausių pasaulio vietų.

Garsina Lietuvą

Pasaulyje yra daug stacionarių skrydžių kino teatrų, jie yra labai sėkmingi ir populiarūs, tačiau tokios specifikacijos simuliatorius – mobilus, pritaikytas naudoti paveldo vietovėse, yra pirmasis pasaulyje. Lietuvoje dar nebuvo sukurta ir gaminta tokio masto pramoninio pažintinio įrenginio, todėl šis lietuvių pasiekimas šalį iškels ir pristatys pasauliui kaip pažangią Europos valstybę naujųjų technologijų srityje, šis inžinerinis kūrinys paliks pėdsaką Lietuvos pramonės istorijoje.

Savininkų atstovai teigia, jog produkto plėtra yra perspektyviai matoma visame pasaulyje. Tokios edukacinės pramogos yra laukiamos ir skatinamos visose šalyse, todėl eksportuojant įrenginius ir juos eksploatuojant populiariausiose viešose vietose, siekiama pritraukti tarptautinės žiniasklaidos dėmėsį, taip garsinant Lietuvos vardą. Įrenginio išskirtinis dizainas yra sukurtas pakankamai neutralus, kad aparatą būtų galima eksploatuoti saugomose paveldo vietovėse, kur žmonių srautai yra gausiausi ir žiniasklaidos dėmesys gali būti didžiausias.

Prie šio produkto viešinimo ir veiklos skatinimo prisideda Lietuvos Respublikos Vyriausybė, patvirtinus naują Lietuvos pristatymo užsienyje strategiją, paskelbus „Co-create“ koncepciją, vyriausybės siekiami tikslai sutampa su technologinės naujienos siekiais, inovatyvių produktų ekporto kontekste. Vyriausybė šį projektą pristato kaip vieną iš inovatyvių priemonių garsinti Lietuvos valstybę visame pasaulyje.

Pasaulinis kelionų simuliatorių tinklas

Produkto autorių atstovai taip pat atskleidžia, jog siekiama sukurti ir išvystyti tarptautinį kelionių simuliatorių tinklą, kurį sudarys 30 – 1000 transportuojamų skrydžio simuliatorių, kurie veiks skirtingose pasaulio valstybėse, taip pat keis savo veikimo vietas, prisitaikant prie sezoniškumo ir galimų karantino ribojimų. Tokio tinklo bendra vertė viršytų 3 milijardus eurų.

Ši technologinė inovacija padės spręsti globalinę pažintinių kelionių suvaržymų problemą, kadangi žmonės galės keliauti po pasaulį būdami savo mieste. Bendrovės atstovai dalinasi, jog per penkerius ateinančius metus, ne maža dalis pasaulio gyventojų turės galimybę pakeliauti šiuo kelionių aparatu.

Bus ieškomas pasaulinio lygio operatorius

Inovacijos kūrėjus atstovaujantys asmenys teigia, jog akcinėje bendrovė Legatum da Vinci skelbs konkursą, ieškant pasaulinio lygio operatoriaus. Atstovų teigimu, tokiam dideliam projektui reikia ir atitinkamo dydžio operatoriaus, turinčio panašios veiklos patirties. Užsimenama, jog bus apeliuojama į vienas didžiausių pramogų kompanijų pasaulyje: Europoje lyderiaujanti ir viena didžiausių pasaulyje pramogų operatorė Merlin Entertainment, taip pat pramogų parkų operatorė Six flags, pramogų kurortų ir atrakcijų operatorė Cedar Fair.

Pritrauks pasaulinį prekės ženklą

Žvelgiant ir į didžiuosius pasaulio objektus, tokius kaip London eye, Brighton Tower ir kt., kaip pavyzdžius, kurie turi žinomus prekės ženklus,  Legatum da Vinci bendrovės atstovai dalinasi, kad siekiama pritraukti prekės ženklą,  kuris būtų suinteresuotas kelionių simuliatorių tinklo vystymu ir finansiškai prisidėtų prie tinklo vystymo, įgyjant teisę reklamuotis įrenginių eksploatacijos vietose bei viešųjų ryšių kanaluose, taip pat vykdant komunikacijos kampanijas.

Idėjos autoriai nusiteikę, jog visas kuriamas simuliatorių tinklas, arba atskiri skrydžių simuliatoriai turėtų stiprų prekinį ženklą partnerį, pavyzdžiui Tesla, Mercedes-Benz. Taip pat neslepiama, kad planuojama marketingo pasiūlymą teikti bendrovei SpaceX.

Simuliatorių tinklo finansavimas

Produkto kūrėjai kuria akcinę bendrovę – AB Legatum da Vinci, kurios pagrindinis tikslas pritraukti tarptautinius investuotojus, kurie prisidėtų prie šios inovacijos plėtros – pasaulinio simuliatorių tinklo sukūrimo ir vystymo. Investuotojais gali tapti fiziniai asmenys, bendrovės, holdingai ir investiciniai fondai. Akcinė bendrovė steigiama Europos Sąjungos šalyje – Lietuvoje. Bendrovės atstovai teigia, jog Lietuvą pasirinko būtent todėl, kad Lietuvoje nėra progresinio pelno mokesčio. Nepriklausomai nuo pelno dydžio ar pelningumo lygio, taikomas 15 % pelno mokesčio tarifas. Per ateinančius 5 metus bendrovė planuoja sukurti 500 – 1000 naujų, aukštos kvalifikacijos darbo vietų Lietuvoje.

Lietuvoje steigiama AB Legatum da Vinci veiklą vykdys laisvoje ekonominėje zonoje, šiuo atveju, Lietuvos valstybė verslą atleidžia nuo pelno mokesčio net keletui metų.

Kiekvienam iš vystomo tinklo simuliatorių finansavimui, bendrovė planuoja išleisti akcijų emisijas, kurių vertės bus apskaičiuojamos individualiai, priklausomai nuo simuliatoriaus pirminės eksploatacijos lokacijos, verslo aplinkos,  unikalaus pažintinių skrydžių ir kelionių turinio poreikio. Planuojama, kad kiekvienos emisijos vertė sieks 3 000 000 – 5 000 000 eurų. Akcijos biržose platinamos nebus, investuotojai įsigyti akcijas galės tiesiogiai iš bendrovės savininkų ir jų atstovų, tarpininkų.

Bendrovė pirmąją akcijų emisiją, skirtą pirmajam tinklo simuliatoriui finansuoti, planuoja išleisti dar šių metų rugsėjo mėnėsio antroje pusėje, planuojama, kad pirmasis kelionių simuliatorius bus eksploatuojamas Europoje.

Kreipiasi į užsienio valstybes

Skrydžių simuliatoriaus savininkai ne tik ieško tarptautinių investuotojų visame pasaulyje, AB Legatum da Vinci tikslas yra plėsti įrenginių operavimo teritorijas, todėl bendrovė kreipiasi į valstybių vyriausybes, jog jos išreikštų palaikymą projektui bei interesą turėti šią technologinę inovaciją kaip infrastruktūros objektą savo šalyje ar net kelis kelionių simuliatorius skirtinguose šalies miestuose.

Kūrėjai kviečia kreiptis susidomėjusių valstybių vyriausybes, kurios siekia turėti šį kelionių aparatą savo šalyje, suinteresuotos šalys turi susisiekti su bendrovės savininkais, pateikti reikiamus dokumentus. Atstovai pabrėžia tai, jog AB Legatum da Vinci valdyba vertins šalių paraiškas ir bendrovės finansinius resursus nukreips į tas valstybes, kurios pirmiausiai parodys susidomėjimą ir pasiūlys geresnę verslo aplinką.

Aparato kūrėjai, pagal rekomendacijas, atrinko užsienio valstybių sąrašą, kuriose potencialiai turėtų būti operuojama kelionių aparatais: Australija, Jungtinės Valstijos, Vokietija, Prancūzija, Jungtinė KaralystėIspanija , Italija , Saudo Arabija, Omanas ir kt. Žinoma, produkto kūrėjų atstovai teigia, jog sąrašas nėra galutinis, bet simuliatoriaus gamintojai kviečia išvardytas šalis, jų vyriausybes išreikšti norą turėti aparatą savo valstybėje.

Susidomėję, norintys tapti šio projekto dalimi, investuotojai ir valstybių vyriausybių atstovai turi kreiptis nurodytu bendruoju el. paštu contact@expressdavinci.com  

www.expressdavinci.com

Pranešimą paskelbė: Antanas Lūža, MB Techprometas

Komentarai